Halil İnalcık Taziye Defteri

Register of Condolences

Üniversitemiz Tarih Bölümü kurucusu, büyük Osmanlı tarihçisi, hocaların hocası Prof. Dr. Halil İnalcık vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine, Ulusumuza, öğrencilerine, tüm sevenlerine ve Bilkent camiasına başsağlığı diliyoruz.

Duygularınızı burada paylaşabilirsiniz.Prof. Halil İnalcık, prominent Ottoman historian and founder of the History Department at Bilkent has passed away on Monday, July 25, 2016. We would like to extend our condolences to the nation, Bilkent community and his family.

You can offer your condolences here.
M. Can Orhan (Doktora öğrencisi) 2016-07-30 22:49:49
Bilkent'teki bir konuşmasına katılmış, Atatürk'le tanışma hikayesini gözleri dolarak anlattığına şahit olmuştum. Tarihe ve bilime çok değer veren o büyük liderin, manevi mirasçılarından en önemlilerinden birinin Halil Hoca olduğu kanısındayım. Umarım Türk milleti, Halil Hocanın manevi mirasına layık olacak bilim insanları yetiştirmeyi başaracaktır.

Semih Ünal (YL Öğrencisi) 2016-07-28 23:55:30
Saygıdeğer hocam,

Sizin kitaplarınızla lise döneminde tanışmıştım. Büyük bir zevkle okuyordum. Üstünden yıllar geçti, şimdi yüksek lisans öğrencisiyim ve hâlâ eserlerinizi okumaya devam ediyorum.

Ve bugün sizi son yolculuğunuza uğurladık. Arkanızda bir dünya seveni ve dev bir tarih derya bıraktınız. Türk milleti sizinle iftihar etmektedir. Çalışmalarınız ve hayatınız gençlere ışık olacak, sizi takip edecek kişiler çıkacaktır.

Sayın hocam, inşallah, çok sevdiğiniz Fatih Sultan Mehmet Han'la derin bir muhabbet edeceğinizi biliyorum. Ruhunuz şad olsun.

Özge Kurşun (Öğrenci) 2016-07-28 22:35:43
Dünyaya Türk tarihini tanıtan, bizlere tarihimizi sevdiren, hocaların hocası Şeyhü'l Müverrihin Halil İnalcık hocam,
Hayatınız bizlere ilham kaynağı, çalışmalarınız yolumuza ışık olacak.
Ruhunuz şad, mekanınız cennet olsun.

Oya Yardımcı (Em. Müzik. Öğretmeni.) 2016-07-28 22:17:20
Yüzyılın bilgesi ,tarihçi hatta tarihin kendisi, hocaların hocası Halil İnalcık beyefendinin ölümü büyük kayıptır, hepimizin başı sağ olsun. Tüm yakınlarına sabır ve kolaylıklar diliyorum. Ruhu şad olsun.

Mahmut Hüdai (Tarih Öğretmeni) 2016-07-28 22:10:52
Osmanlı Tarihini sizinle sevdik hocam. Tarihi araştırmalar yolunda açtığınız o ışık dolu yolda sizin gibi nicelerini yetiştirmek için durmadan okuyacağız araştıracağız çalışacağız. Nur içinde yatın Rabbim mekanınızı cennet eylesin

Emir Macit (Uluslararası İlişkiler) 2016-07-28 22:10:36
Okuduk okuyacaklar... Ebediyen...

merve başer (Ünv.öğrencisi) 2016-07-28 22:02:18
Ben bir tarih öğrencisi olarak.Adınızı zikrederken ve öğrettikleriniz beynimden süzülürken şunu frkediyorum ki; Tarih'i en canlı,doğru ve temel yapısı nesnel gerçekliğiyle en doğru şekilde bize aktardığınız için mutlu.Ama bir yandan da sizi kaybetmenin verdiği hüsran ve acıyla yazma hissiyatı içerisinde bulundum.SİZİ SEVİYORUZ..

Musa (Öğrenci) 2016-07-28 22:01:48
Halil inalcık,biz tarih bölümü öğrencileri için bir rol modeldi. O kalitesini ispatlamış yaşayan en büyük Osmanlı tarihçisiydi. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun...

Ahmet Edip SINOGLU (Öğrenci) 2016-07-28 21:59:00
Girmiş olduğum bir sözlü mülakatta şu an yaşayan insanlardan kimi gormek istersiniz diye sorduklarında Halil İnalcık Hoca yi görmek isterim demiştim. Eserlerini okumak her zaman tarih adına en keyifli uğraşım olmuştu. Öğrencisi olamamak meclisinde bulunma imkanı elde edememek bir üzüntüm olarak , kendisini tanımak ve takip etmek tarih adına en büyük kazanımım olarak kalacak. Mekanınız cennet olsun Hocam. İnşallah ilk fırsatta ziyaretinize geleceğim. Bir talebeniz olarak kabul etmeniz dileğiyle...

Sena Coşkun (Öğrenci) 2016-07-28 21:56:01
Çok Sevgili Hocam,
Hayatınız Türk gençlerine tam bir örnektir. Tarih sevip sizi sevmeyen, sizden etkilenmeyen biri olamaz diye düşünüyorum. Bilgilendirici ve yol gösterici biriydiniz. Vefat etmeden önce siz bir kez olsun görmeyi çok istedim ama nasip olmadı. Sizin kitaplarınızı okudukça bu millet, tarihi en güzel şekilde öğrenecektir. Huzurla uyuyun. Ruhunuz şâd olsun.

<< | < ( 1 / 14 ) > >>
Toplam mesaj / # messages: 140