Halil İnalcık Taziye Defteri

Register of Condolences

Üniversitemiz Tarih Bölümü kurucusu, büyük Osmanlı tarihçisi, hocaların hocası Prof. Dr. Halil İnalcık vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine, Ulusumuza, öğrencilerine, tüm sevenlerine ve Bilkent camiasına başsağlığı diliyoruz.

Duygularınızı burada paylaşabilirsiniz.Prof. Halil İnalcık, prominent Ottoman historian and founder of the History Department at Bilkent has passed away on Monday, July 25, 2016. We would like to extend our condolences to the nation, Bilkent community and his family.

You can offer your condolences here.
Polat Urundul (Master Ogrencisi) 2016-07-26 12:33:04
Talat Halman ve Halil Inalcik gibi buyuk insanlari yolumuza isik yapan Bilkent Universitesi basta olmak uzere, hepimizin basi sag olsun. Halil Inalcik hocamiza Allah'tan rahmet dilerim.
Polat Urundul - ELIT'15

Okan Ertan (Öğrenci) 2016-07-26 12:32:53
Sizi ilk TRT ekranlarında Selçuklu ve Osmanlı tarihini anlatırken görmüştüm, pek naif, ciddi ve dolu bilgilerle buldum. Ve araştırdım, araştırdım, ve yine araştırdım. Okudum kitaplarınızı, dedim ben bunca sene bildiğim şeyler aslında okyanusta bir yudum su imiş. Teşekkürler her şey için teşekkürler bize öğrettiğiniz ve öğütlediğiniz her şey için. Mekanı cennet olsun, Allah rahmet eylesin, üzgünüz...

semih fındıkçı (öğrenci) 2016-07-26 12:32:00
çok üzgünüm açıkçası söyleyecek söz bulamıyorum ama gene de bir şeyler söylemek gerekiyor.kıymetli hocamız 100 yaşındaydı belki genç değildi ama daha yaşaması daha yazması gereken kitaplar vardı.daha devleti aliyye 4 çıkacaktı fatih hakkındakitap yazıyordu kırım ve akdeniz tarihini yazacaktı.ben tarih okumasam bile tarihe çok ilgiliyimdir bundan hocamızın payı şüphesiz çok büyüktür.hoca hakkında eleştirilerim de var ama şimdi söylemenin yeri ve zamanı değil.Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun yazdıkları daha uzun yıllar osmanlı tarihçiliğinin başucu eserlerinden olacaktır.

Halil Dizlek (Türkçe Öğretmeni adayı) 2016-07-26 12:29:52
Liseden beri hep yakından takip ettiğim değerli bir bilim adamı, hayatım boyunca onunla tanışmak istedim ama bir türlü kısmet olmadı, nasip olursa öteki dünyada da onu göreceğim inşallah, mekanı cennet bahçelerinden bir bahçe olur inşallah... ALLAH rahmet eylesin, sizi hiç unutmayacağız saygı değer OSMANLI aşığı hocamız... Bize Osmanlı'yı, ülkemizi ve milletimizi sevdiren ADAM gibi Adam...

A.Vedathan Çetintaş (Öğrenci) 2016-07-26 12:29:44
Bilkent'te okumak isteyişlerimden biride Halil İnalcık'ın kurduğu Tarih bölümüydü.En azından 1 tarih dersine girmek isterdim.Maalesef kaybettik 1 asırlık yürüyen kütüphanemize Allah rahmet eylesin.

Murat Çınar (Metin Yazarı) 2016-07-26 12:29:13
Kıymetli Hocam,

Rotasını belirlerken atalarının tarihini kerteriz almak arzusundaki Türk gençleri için verdiğiniz mesai ve bıraktığınız eserler en kadim yol arkadaşımız olacak. Tutku ve teknikle tarihçiliğin abidesi haline gelmiş isminiz ve karakteriniz, her geçen gün etrafımıza doluşan mesnetsiz, partizan ve karanlık sözüm ona tarihçileri ışığında boğacak.

Binlerce genç kitaplarınızı çocuklarına torunlarına miras bırakacak.

Sizi unutmayacak, okuyacak, okutacak, anlatacağız.

Mekanınız cennet olsun.

Havva SORKUNLU GÜRBÜZ (Tarih Öğretmeni) 2016-07-26 12:28:49
Ülkemizin yetiştirdiği "Büyük ilim adamı ve Hocaların Hocası" Tarihçi Prof. Dr. Halil İnalcık'a Allah'tan rahmet diliyorum. Binlerce talebe yetiştirmiş ulu bir çınardı Halil İnalcık hocamız. Dünya çapında saygın ve büyük bir ilim adamıydı." Ülkemizin ve Tarih camiasının başı sağ olsun. Allah yerini uçmağ etsin.

Özcan günba (Mozart cafe mssf yönetici) 2016-07-26 12:28:31
Halil hocamıza Allah'tan rahmet kederli ailesine ve öğrencilerine baş sağlığı dilerim.

Yücel (Lisans öğrencisi) 2016-07-26 12:24:03
İnalcık hocamızı günlerce yazsak bitmeyecek; onu yazanlar oldu, bundan sonra daha da yazacaklar. O hep bizlerin, yani O'nun vizyonunu, hayat görüşünü, tarihe ve tarihçiliğe olan bakış açısını, disiplinlere bağlı kalmaksızın yarattığı yeni disiplinleri görüp, anlayabilen ve uygulayabilen tarihçilerin değil; altını özenle çizmek istiyorum ki tarihçilerin değil, tüm bir bilim meraklılarının, sevdalıların, çalışanların, hak ederek, hak ettiği yerde ve insanlarla öğrenenlerin kutbu olacak. O'nu anlamadan benimseyenlerin ise hiç bir şeyi. O, hiç bir zaman kabına sığmadı, çünkü bilim kabına sığanların yapabileceği birşey değildi. O'nun yolundan, O'nun vizyonuyla adım adım gidiyorum. Yolumuzu aydınlattığı ışıklar içinde uyusun.

Gökhan Sönmez (Avukat) 2016-07-26 12:17:03
Hocam siz Türk milletinin görüp görebileceği en büyük hocalardan birisiniz. Sizin için geçmiş zaman kipi kullanmayacağım çünkü fiziken bu dünyadan ayrılmış olsanız da ilminiz, eserleriniz ve adınızı yaşatacak öğrenci hocalarınız sizi canlı tutacaktır. Türk milletinin başı sağ olsun, nur içinde yat Şeyh-ül Müverrihin!

<< < ( 14 / 14 ) > | >>
Toplam mesaj / # messages: 140