Halil İnalcık Taziye Defteri

Register of Condolences

Üniversitemiz Tarih Bölümü kurucusu, büyük Osmanlı tarihçisi, hocaların hocası Prof. Dr. Halil İnalcık vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine, Ulusumuza, öğrencilerine, tüm sevenlerine ve Bilkent camiasına başsağlığı diliyoruz.

Duygularınızı burada paylaşabilirsiniz.Prof. Halil İnalcık, prominent Ottoman historian and founder of the History Department at Bilkent has passed away on Monday, July 25, 2016. We would like to extend our condolences to the nation, Bilkent community and his family.

You can offer your condolences here.
Ahmet Kahya (Yönetici) 2016-07-28 21:53:37
İnsanın bazı değerleri kaybedince anlaması ne acı.
Allah rahmet etsin. Sevenlerine ve ailesine sabırlar diliyorum.

Pınar çifci (Elektrik mühendisi) 2016-07-28 21:49:51
Pek Değerli Hocam,
İyi ki hocamız olmuşsunuz,iyi ki tarihimiz için çalışmayı kendize iş edinmişsiniz ki ben ve benim gibiler çalışmalarınızdan istifade edebilmiş.
Türkiye size minnettardır.
Ruhunuz şad olsun.

Miray Taner (Mali Müşavir) 2016-07-28 19:35:12
Büyük insan hocaların hocası saygıdeğer Halil İnalcık; Bu ülke sizinle aynı zaman da yaşamış olmaktan ve eserlerinizi okumuş olmamdan dolayı çok mutluyum ve gururluyum gidişinizle de bir o kadar mutsuzum. Eserleriniz bizlerden sonra ki nesiller için de bulunmaz birer nimet olacak ve siz eserlerinizle yaşayacaksınız. Mekanınız cennet olsun. Tarih sizi hiçbir zaman unutmayacak.

İrem Çelikten (BLIS 2014 Mezunu/Öğrenci - Politecnico di Torino) 2016-07-28 16:49:06
Saygıdeğer Hocam,
Eserleriyle Dünyaya örnek olmuş sizin gibi bir Türk bilim insanının torunlarından biri olmaktan övünç duyuyorum.

Nurlar içinde uyuyunuz.

Zekeriya Eroğlu (Research Scholar The University of Chicago) 2016-07-28 15:38:49
Bilkent Üniversitesi Tarih bölüm başkanlığı sekreterlik kısmında İnalcık hocamızın sekteri Nebahat Hanım ve bölüm sekreteri Sevil Hanım birlikte çalışıyorlardı. Halil Bey bana bir vazife vermişti, fakat unutmuştum sanırım. Odadan içeri girdiğimde birden hocayı farkettim. Beni çağırdı ve biraz kızgın ve öfkeli konuşmaya başladı. Saygıyla yanlarına yaklaştım. Nebahat Hanım'ın çalışma masasının önünde karşılıklı iki koltuk ve ortada İnalcık'a yeni gelen kitap ve yayınların konulduğu sehpa vardı. Konuşurken büyük bir hızla ve güçlü bir şekilde iki elleriyle ayrı ayrı iki kolumdan tutup beni bölüm tarafındaki koltuğa oturttu. Şimdi bile uyumdaki mükemmelliği hissediyorum. Hocamızı yoramazdım. Bu kadar yakınlık göstereceğini tahmin etmemiştim. Çalışmaları sona ermiş televizyona çıkmak üzereydi. Bir defa da kendilerine hediye gelen şiir kitabını bana vermişti.

Elif Mercan (mnt-yüksek lisans) 2016-07-28 14:01:26
Bazı insanların sevdiği işi hedefleyip bunu sevgi ve emek ile yaptığını öylesine hissedersiniz ki, o kişinin ifade ve duruşu yüzünüzde gülümseme, kalbinizde huzur açar. Ölçülemez nitelikteki bilgi hazinesini bizlerle paylaşması bir lütuf olan hocamızın bize kattığı en büyük duygu da buydu. Onu konuşurken görebilme şansınız bir kez dahi olduysa, hissedersiniz ki bir şeyi sevmek,onu yüceltmektir, diğer tüm insanlara umut ve güç vermektir. O bize tüm değerli duyguları vererek gitti.
Ruhu şad olsun.

OKAN HARTAMACI (KAMU) 2016-07-28 10:41:27
BU DÜNYADAN BİR HALİL İNALCIK GEÇTİ.. NE MUTLU Kİ BİZLERE ONUNLA AYNI DÖNEMDE YAŞAMA FIRSATI BULDUK.. KENDİSİYLE TANIŞMAYI KENDİSİNİN ÖĞRENCİSİ OLMAYI HER ZAMAN ÇOK İSTEMİŞTİM. ALLAH GANİ GANİ RAHMET EYLESİN. NURLAR İÇİNDE YATSIN..

Serhat karabayır (Öğrenci) 2016-07-28 03:31:52
Çok üzücü hem böyle önemli tarihçinin hayatını kaybetmesi hemde onu hayatını kaybettikten sonra tanımak ben gençlerden biri olaraktan akademisyenlerden ricam böyle değerli insanları bize ulaştırın hep siyaset ciler mi sanatçırlar mı oyuncular mı meydanlarda konuşucak biraz da ufkumuzu aydınlatacak bizi sirkeleyip ne olduğumuzu hatırlatıcak duayenler çıkartın ki aydınlanılsın Halil inalcıka Allah rahmet eylesin keşke rahmetli olmadan tanısaydım

BERKSEL BERKER (Öğrenci) 2016-07-27 23:10:12
Gidişiniz tarihi öksüz bıraktı. Nur içinde yatın Hocam..

Gönül (Öğretmen) 2016-07-27 23:04:54
Siz bu millet için muhteşem değersiniz.Sonsuza dek bilgileriniz yaşayacak, yaşatacağız .Allah bana ve aziz Türk milletine sizin gibi çalışkan değerli birey olmayı nasip etsin inşallah. Dualarımda ve kalbimde olacaksınız.

<< < ( 2 / 14 ) > >>
Toplam mesaj / # messages: 140