İhsan Doğramacı Taziye Defteri

Register of CondolencesEsra Dondas (English Educator) 2010-03-07 15:05:37
May you rest in peace.

Prof. Dr. Rıdvan DURAK (Öğretim Üyesi) 2010-03-07 11:42:11
Ülkemize kazandırmış olduğu eğitim kurumları ve yapmış olduğu hizmetlerle ülkemizin geleceğine yön verecek çocuklarımızin ve gençlerimizin yetişmeleri için yapmış değerli katkılarıdan dolayı değerli hocamızı rahmet ve şükranla anacağız. Hocamıza Allah'tan rahmet yakınları ve Bilkent camiasına başsağlığı diliyorum.

Mufitcan Atalay (Student-BLIS) 2010-03-07 11:25:17
You will never die in our hearts. You made a new heritage for us and you shall always be honored, never will be lost. Rest in Peace Prof Ihsan Dogramci
BLIS-Grade 7

Prof.Dr.Sevgi OKTAY (Hemşirelik) 2010-03-07 04:31:55
DEĞERLİ HOCAMIZIN,Hacettepe Üniversitesinin kuruluşunda ilk olarak ele aldığı sağlık meslek eğitimi programı "hemşirelik" lisans programıdır(1961).Hemşirelik Yüksekokulu Müdürü olsun, olmasın hemşire uzmanların "Tıp ve Sağlık eğitimi Konseyi"ne katılmalarını, danışmanlıklarından yararlanılmasını sağlamıştır; hemşirelik eğitiminin önünü açan kararlara başkanlık etmiştir. Hemşirelik Yüksekokullarının doğrudan üniversite rektörlüklerine bağlanmasını ve yönetiminin hemşire uzmanlara teslimini sağlayarak; hemşire yöneticilerin üniversite senatosunun doğal üyeleri olmalarını ve hem üniversitenin hem de hemşireliğin geleceğine ilişkin kararlara ortak olmalarını güvence altına almıştır.
YÖK başkanlığı döneminde,İSTANBUL üNİVERSİTESİ FLORENCE NIGHTINGALE HEMŞİRELİK Yüksekokulumuz'un Anabilim Dalları bir anabilim dalından önce altı, sonra dokuz anabilim dalına arttırılmıştır.
YÖK mevzuatında, (o güne kadar Tıp Fakültesi Hastanesi olarak anılan) hastanelerin, Üniversite Eğitim- Uygulama-Araştırma Merkezleri olarak adlandırılması ve Üniversitenin Rektörünün, Hastanelerin/Merkezlerin Yönetim Başkanı olması önemli bir değişikliktir.
Sayın Doğramacı'nın bizim kuşağımızın da tanığı olduğu bu ilerici, geliştirici, destekleyici YÖNETİCİ LİDER yaklaşımının değerinin , gelecek kuşaklar tarafından daha iyi anlaşılacağını biliyoruz, inanıyoruz.
Biz, TÜRK HEMŞİRELİĞİNİN PROFESYONELLEŞMESİ ve BİLİMSEL TEMELLERE DAYANDIRILMASININ ÖNCÜLERİNDEN SAYDIĞIMIZ İÇİN (15.MAYIS.200O tarihinde) YÜKSEKOKULUMUZ MEZUNLARININ kurmuş olduğu "PROF.DR.PERİHAN VELİOĞLU HEMŞİRELİK FONU ONUR ÖDÜLÜ" ile değerli HOCAMIZA, YÖNETİCİMİZE ŞÜKRAN DUYGUMUZU ifade etmeye çalışmıştık.
Bu düşüncelerle, kaybından üzüntü duyuyor ve günümüz yöneticilerine ilham vermesini diliyoruz.Saygılarımızla... İ.Ü.FNHYO Mezunları Adına

Prof.Dr.Nuriye Mete (Öğretim Üyesi) 2010-03-06 22:01:56
Bir Bilim insanı olarak kazandırdığınız eğitim kurumları aracılığı ile Çocuklarımızın ve Ülkemizin gelişmesine yaptığınız büyük katkılar için bir öğrenci velisi ve bir akademisyen olarak sonsuz teşekkürler.. Değerli hocamıza Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum.

Ahmet Doğru (Graduate Student, IR 2006) 2010-03-06 19:24:03
Bugüne kadar bir birinden değerli ve güzide insanların yetişmesine vesile olan Sayın Hocabey'i rahmetle anacağız.

ABUBAKAR MOHAMMED ABUBAKAR (Future student(Ogrenci) of Bilkent University) 2010-03-06 17:23:13
May his soul rest in peace.

Kamil Çolak (Kütüphane Personeli) 2010-03-06 16:23:02
Eğitim ve Üniversite camiasının duayenini kaybettik.
İnsanlar hizmetleriyle anılır. İnanıyorum ki Değerli hocamızda hizmetleriyle yad edilecek.

Değerli Hocamıza Allahtan rahmet, başta Ailesine ve Bilkent camiasına başsağlığı diliyorum.

Habibe İyimaya Kayaaslan (Avukat) 2010-03-06 16:19:54
Prof. Dr. İhsan Doğramacı Beyfendiyi rahmetle anıyoruz.
Hocam, katıldığı davetlerin gözbebeğiydi. Her seferinde dikkatimi çekmekteydi, insanlar etrafında toplanmaya çalışsa da önü asla kapanmazdı, yanında uzun kolları gibi dizilirlerdi. Aynı şekilde zihnini fikirlere, ilgisini projelere açık tuttuğunu anladım sonraları. Ruhunuz Şad Olsun.

Yasemin Ener (2007 Bilkent Isletme Mezunu) 2010-03-06 14:58:21
Sayende bugun bu yerdeyiz Hocam..Sana borcumuz buyuk ama emin ol ki senin anin hep kalbimizde yasayacak.Seninle ve Turk gencligi icin basardiklarinla ne kadar gurur duysak azdir..
R.I.P

<< < ( 4 / 238 ) > >>
# messages / toplam mesaj: 2378