İhsan Doğramacı Taziye Defteri

Register of CondolencesF.Filiz Yurtsever (Hacettepe Mezunu) 2010-03-09 08:19:18
Hayatimizda cok etkili rolu olan Hocama Allah'dan rahmet ,ailesine ve butun Turk Milletine bas sagligi diliyorum.Mekani cennet olsun. Saygilarimla Filiz Yurtsever

E.Kazım Cicioglu (E.Electronic Engineer Student Bilkent) 2010-03-09 03:22:58
Hocam huzur içinde uyu...Saygımız ve acımız büyük...Çok büyük bir insandın..

Namık DEMİR (Prof. Dr.) 2010-03-08 23:59:28
Ülkemin tıbbına ve yüksek öğrenimine yapmış olduğu unutulmaz katkılar nedeni ile Sayın Prof. Dr. İhsan Doğramcı hocamız kalbimizde ebediyyen unutulmayacaktır. Kendisini tanımak ve Yunanistan'da düzenlenen Turco Hellenic Obs &Gyn toplantısında huzurunda konuşma yapmış olmak yaşamımın değerli bir anısı olarak kalacaktır. Kurmuş olduğu Bilkent Üniversitesi ile benim olduğu kadar bir çok yurttaşımızın çocuklarının eğitimini sağlamış ve bu nedenle yaşamımıza ayrı bir değer ve anlam katmıştır. Bu nedenle şimdiye kadar yaptığı değerli işler yanında şimdiye dek eğitimine katkıda bulunduğu ve bundan sonra da bulunacağı tüm öğrenciler adına taziyelerimizin kabulunu arz ederim. Kederli ailesine başsağlığı dilerim.

Namık Demir, Prof. Dr.
DEÜTF

Duygu ŞİMŞEK (Öğrenci) 2010-03-08 23:19:05
Huzur içinde uyumak size yaraşır Hocabey! Herkesin hayatına öyle büyük izler bıraktınız ki, herkes öylesine duacınız ki, herkes ya hocabey gelmeseydi bu dünyaya dendiğinde, öyle büyük bir sessizlik oluyorki, herkes öyle minnettarki, hocalar, öğrenciler, akademisyenler, doktorlar, sekreterler, temizlik çalışanları, güvenlik görevlileri ve aklıma gelmeyen daha niceleri! Eğer siz olmasaydınız hocam, siz ve o müthiş zekanız, siz ve o en iyiyi yapma arzunuz, siz ve kafanıza koyduğunuz doğruya inandığınız şeyi yapma gücünüz kim bilir nerelerde nasıl hayatlarda olacaktık şu an! İyi ki yaşamış, iyi ki bu dünyaya gelmişsiniz! 5 dakikalığına da olsa sizi evinizde tıpkı yüreğiniz gibi kocaman sıcak ellerinizi öpme şansına sahip olmuştum. Rahat uyuyun hocam, huzurla! Biz sizi hatırlamaktan öylesine onur duyuyoruz ki tahmin edemezsiniz! Sizi seviyorum. Hepimizin başı sağ olsun!

Fethi Tarhan (Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni) 2010-03-08 21:38:06
Ülkemizin nadide insanlarından üniversitenizin kurucusu bilim dünyasına yaptığı hizmetlerle anılacak ismi ebedileşen babanızın vefatından dolayı taziyelerimi sunarım. ALLAH-U TEALA'dan merhuma rahmet diler siz kederli ailesine ve şahsınızda Bilkent Üniversitesi camiasına başsağlığı dileklerimi sunarım.Saygılarımla...

Ali Masoudi (endustri muhendisi) 2010-03-08 19:45:56
Hocabeyin vefatini Bilkent-IE websayfasinda duyunca, gercekten cok uzuldum. Gerci yakindan tanimiyordum kendisini, ama IE bolumun haberleri ve seminarlerindeki konusmalarini cok izlemistim. Hakketen cok buyuk bir hocaydi. Allah rahmet eylesin, nur icinde yatisn. Bilkentte ve hatiralarda her zaman adi saygiyla kalacaktir. Butun Bilkentte ki hocalarain, ogrencilerin ve calisanlarin basi sag olsun.

Irandan, Ali.

Prof. Lawrence Goodheart (Professor of History, University of Connecticut, USA) 2010-03-08 14:31:47
I had the opportunity during 1994-5 to teach at Bilkent University. My wife and I had the privilege of meeting and dining at the home of Prof. Dr. Dogramaci. Please accept our condolences at the passing of a great man who did so much to better the human condition.

Momir Polenakovic (Professor of Medicine, Academician, Member of the Macedonian Academy of Sciences and Arts) 2010-03-08 12:40:14
Prof. Dr. Dogramaci was and will be always with us. His contribution to the development of medicine in Turkey and around the world is great. He was a great humanist, teacher, creator and friend of all people in the world. I had a special privilege as a member of the delegation of the Macedonian Academy of Sciences and Arts, during our visit to TUBA, to meet him in his home in Ankara, to talk and discuss different issues, but especially about the friendship between Turkey and Macedonia and collaboration in the field of medicine. We discussed his visit to Macedonia and the possible mutual cooperation. Unfortunately, our and his desire to be together in Macedonia did not occur. His work and contribution are immortal and we will always remember him. We believe that his wish and message for a mutual cooperation between Turkey and Macedonia will be fulfilled now and in future.

Hasan Karaca (Engineer) 2010-03-07 21:27:44
Bu ülkenin tarih yazıcıları sizi anmaksızın üniversitelerimizin buralara nasıl geldiğini anlatamayacakdır.

Yarattığınız, formatladığınız üniversiteler ve bunların tornasından geçen yeni akademisyen nesilleri yokluğunuzu hissettirmeyecekdir.

Üniversitelerimizin acilen sizin büyüklüğünüze yakışan heykellerinizle donatılması gerekir.

TUĞBA ERGENE (ANAOKULU ÖĞRETMENİ) 2010-03-07 15:46:36
MEKANINIZ CENNET OLSUN.YAŞAMLARIMIZA KATTIĞINIZ TÜM GÜZELLİKLER İÇİN SONSUZ TEŞEKKÜRLER....

<< < ( 3 / 238 ) > >>
# messages / toplam mesaj: 2378