Mustafa Akgül Taziye Defteri

Register of Condolences

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri ve Endüstri Mühendisliği bölümleri öğretim üyelerinden Doç. Dr. Mustafa Akgül vefat etmiştir. Merhuma rahmet, tüm sevenlerine, Bilkent camiasına ve ailesine başsağlığı diliyoruz.

İnet-tr İnternet konferansları, Akademik Bilişim ve İnternet Haftası'nı düzenleyen ekibin başında yer alan Akgül, ilk basılı Türkçe internet kitabı olan "İnternet: Bilgiye Erişimin Yeni Araç ve Olanakları"nın yazarıydı. University of Delaware ve North Carolina State University'de misafir hocalık yapan Akgül, 1987'den beri Bilkent Üniversitesi öğretim üyesi olarak çalışıyordu.

Duygularınızı burada paylaşabilirsiniz.Assoc. Prof. Mustafa Akgül, Department of Computer Technology and Information Systems and Department of Industrial Engineering, Bilkent University, passed away on December 13, 2017. We wish to extend our condolences to Akgül family and the Bilkent community.

You can offer your condolences here.

Registered Condolences  /  Kayıtlı Taziyeler

  
Your Name / İsminiz
E-Mail / E-Posta
Phone / Telephone
Occupation / Mesleğiniz
Your Message / MesajınızUmut Özdemir (Network Destek Uzmanı) 2018-03-19 22:12:25
Mustafa hocamı 2009 yılında CTIS 156 Linux dersi vesilesilye tanımıştım. Bana ve bilişim dünyasına kattıklarından dolayı kendisine minnetarım. Hep güleryüzlü, yardımsever ve renkli kişiliği olan değerli hocamızı kaybettiğimiz için derin üzüntü duymaktayım. Kendisine allahtan rahmet, ailesine başsağlığı diliyorum.

Mekanın cennet olsun hocam.

Murat TEYMUR (Programcı) 2018-01-10 10:14:58
Kendisini yıl düzenlenen Akademik Bilişim etkinliklerinden tanıma fırsatım olmuştu. İnternet ve Açık kaynak kod denildiğinde aklımıza Mustafa Hocamız gelir. Allah rahmet eylesin.

Cihan H Dagli (Profesor) 2018-01-09 00:18:29
Degerli meslektasim ve ODTU Endustri Muhendisliginden sinif arkadasim Mustafa nin aramizdan ayrildigini bugun ogrendim. Yoneylem arastirmasina hem Turkiyede hem de yurt disinda onemli katilari olan Mustafa'ya allahtan rahmet ailesine bassagligi dilerim. Mekani cennet olsun.

Cihan H Dagli
Engineering Management and Systems Engineering Department
Rolla, Missouri 65409-0370

Enes Köksalmış (Öğrenci) 2018-01-04 20:38:53
Kendisini Linux Kullanıcıları Derneği'nin yaz kampında tanıma fırsatı buldum.Gençlerden genç ve enerjikti, çok şaşırtmıştı beni. Daha sonra Türkiye'de Internet'in gelişmesine ve Bilişim'e katkılarına rastladıkça, saygım katlanarak arttı. Yaptığı her şeye ve verdiği tüm emeklere sevgi ve saygıyla...

Hasan U. Akay (Profesör, Makine Mühendisliği) 2017-12-23 22:26:48
Sayın Mustafa Akgül ile tanışamadım ama uzaktan da olsa Linux ve açık kaynak yazılımlar konusunda yaptıklarını ve yapmak istediklerini devamlı takdirle karşılıyordum. Nur içinde yatsın...

Ömer F. Gençkaya (Akademik) 2017-12-22 20:51:49
Bilkent'te bulunduğum sürede ve sonrasında internet konusunda gereksinim duyduğum hususlarda her zaman uzmanlığına başvurduğum Mustafa Akgül'ün aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum. Allah rahmet eylesin. Ailesine sabır diliyorum.

Eda Gürel (Öğretim Üyesi) 2017-12-22 15:01:57
Her zaman kibar ve yardımsever olan hocamızı, sevgiyle hatırlayacağız. Yakınlarına sabırlar, hocamıza Allah'tan rahmet diliyorum. Saygılarımla, Eda Gürel

Burcu Tanrıkulu Böke (Kimya Mühendisi / Kütüphaneci) 2017-12-22 08:58:10
Sayın Hocam,
Ülkemize, üniversitemize ve özellikle kütüphanecilik alanına verdiğiniz sayısız katkılar nedeniyle size bir kez daha teşekkür ederim. Ömrümün kalanında, sizin ülkemize yaptığınız hizmetlerin yüzde biri kadar katkı sağlayabilirsem "ne mutlu bana". Huzur ve rahmet içinde uyuyun... Sonsuz saygılarımla... Burcu Böke

Bora Güngören (Mühendis) 2017-12-22 05:46:22
Toplumları ileri götürmek için gerçek idealistler canlarını vermek pahasına mücadele ederler. Akgül Hocam bunun yaşayan örneğiydi. Gecesini gününe katarak, hiç uyumaksızın doğru bildiği şeyler için çalışıyordu. Son yıllarda tedaviden çıkıp toplantıya gider olmuştu.

Huzur içinde yat hocam. Bayrağı devrettiğin o kadar çok öğrencin var ki. Sadece Bilkent değil, Türkiye'deki tüm üniversitelerde sayısız akademisyen, sayısız mezun hepimiz senin öğrenciniz. Özgür yazılıma ucundan berisinden bulaşan hepimiz senin öğrenciniz. Ola ki senden bir eposta almışsak, o zaman kesinlikle senin öğrenciniz.

Senin için İnternet yaşamdı, yaşatacağız. Senin için özgür yazılım bir yaşam biçimiydi, yaşam biçimi olarak yayacağız. İnsana insan olduğu için değer vermek, yaptıkları işe göre değerlendirmek senin güzel huylarındı, bize de bulaştırdın biz de başkalarına bulaştıracağız. Hepsinden öte bizim de öğrencilerimiz olacak, biz de günü geldiği zaman bayrağı devredeceğimiz birisi olmasını sağlayacağız.

Ali Doğramacı 2017-12-21 03:03:14
Gerek internet gerekse de optimizasyon yöntemleri alanlarında derin bilgisi ve büyük katkıları ile dünyada saygın bir konumda olan Mustafa Hocamızı erken kaybetmenin acısını yaşıyoruz. Ailesine, çalışma arkadaşlarına, öğrencilerine ve dostlarına başsağlığı diliyorum.
Mustafa Hocamızın aziz hatırası önünde saygı ile eğiliyorum.
Ali Doğramacı

<< | < ( 1 / 9 ) > >>
# messages / toplam mesaj: 83