İhsan Doğramacı Taziye Defteri

Register of CondolencesOrhan BAYSAL (Prof.Dr., Bilkent Holding Genel Koordinatörü) 2010-03-13 13:39:18
İhsan Doğramacı, hayatı boyunca kişisel ekonomik ve siyasi menfaat peşinde asla olmamıştır. Tüm malvarlığını idealleri uğruna harcanmak üzere kurduğu vakıflara bağışlamış, siyasi mevki önerilerine hiçbir zaman olumlu yanıt vermemiştir.

Tam kırk yıldır, Sayın Hocam İhsan Doğramacı ile birlikte olma; onun ideallerini, uygulamalarını yakından gözleme; gerçekleştirdiği inanılmaz eserlerini, bitmek tükenmek bilmeyen çalışma azmini ve kararlılığını hayranlıkla izleme; son yirmibeş yıldır da kendisiyle birebir çalışma, bu suretle, bilgi, görgü ve deneyimlerimi geliştirebilme şansına sahip oldum. Bununla daima gurur duydum ve hayatım boyunca da gurur duyacağım. Bu gurur çocuklarıma bırakabileceğim en büyük mirasım olacaktır.

Çok Muhterem Hocam,
Siz, Birleşmiş Milletler Eski Genel Sekreteri Kofi Annan’ın ifade ettiği gibi; “Birleşmiş Milletler’in her ülkede bulunmasını arzu ettiği, gerçekten bir Dünya Vatandaşı” idiniz. Başta Bilkent Üniversitesi olmak üzere, yarattığınız eserleri, verdiğiniz üstün hizmetleri bütün Dünya, özellikle Türkiye minnetle, saygıyla daima anacak, size şükran duyacaktır.

Nur içinde yatınız, mekanınız Cennet olsun.

Prof. Dr. Orhan BAYSAL
Bilkent Holding A.Ş.
Genel Koordinatörü

Yalçın Bican (Muhasebe) 2010-03-12 20:00:03
Ihsan beyin vefatı, Bilkent ve çağdaşlama yolunda gitmesi gereken Türkiye için büyük bir kayıptır. Bu kaybın telafisi için Hocabey'in çizmiş olduğu yoldan gitmek her Bilkentlinin yapması gereken bir zorunluluktur.

Ben kendi adıma beni bugünlere getiren hocama sevgilerimi ve saygıları sunarım. Huzur içinde yatınız hocam.

Sabahattin Muhtaroğlu (Erciyes Universitesi Tıp Fak Öğretim üyesi) 2010-03-12 18:07:35
Bir kerküklü olarak onunla gurur duyardık.Yuz yıla yakın yaşamı bir çınar olarak sevenlerini ve hayranlarını bilime ve sanata doymayan kişiliği ile gölgeleyecektır.
Hep ileriyi ve hep iyiyi özleyen bakışlarınızı hep özleyeceğiz.

Prof.Dr.Sabahattin Muhtaroğlu
Tıp Fakültesi Biyokimya AD Başkanı

Gulsen Agir (Ticareti Gelistirme Uzmani) 2010-03-12 14:39:13
Sevgili Hocam,

Oncelikle Bilkent Universitesini kurup en iyi vakif universitelerinden biri haline getirdiginiz icin tesekkur etmek isterim. Ben 1993 Haziran Amerikan Kulturu ve Edebiyati bolumunden mezun oldum. Mezuniyet balomuza rektorumuz Mithat Coruh, esi Figen Coruh ve siz de tesrif etmistiniz. Mezuniyet balomuzda beni kirmayarak dans teklifimi kabul etmistiniz. Iste bu dansi hayatimin sonuna kadar unutmayacagim.

Amerkan Kulturu ve Edebiyati'ni bitirdikten sonra bir sure Ingilizce ogretmenligi yaptim. Daha sonra University of Louisiana at Monroe'da iletisim ve isletme masterlari yaptim. Simdi Istanbul Tayvan Ticaret Merkezi'nde ticareti gelistirme uzmani olarak calisiyorum.

Bana ve benim gibi binlerce gence Bilkent Universitesi mezunu olmamiz sayesinde uluslararasi alanda egitim ve calisma imkani saglamis oldunuz. Iste bunun icin de size tesekkur ederim.

Nurlar icinde uyuyun,

Ogrenciniz Gulsen Agir AMER 93 Mezunu

ildeniz KOÇULU (Denetçi) 2010-03-12 14:09:12
Hocabey'e Allah'tan rahmet tüm bilkent camiası ve merhumun ailesine başsağlığı diliyorum.

Prof Dian Donnai, (Professor of Medical Genetics, Manchester, UK) 2010-03-12 12:36:22
As President of the European Society for Human Genetics I was privileged to take part in MediMedGen in 2009 in Ankara hosted by Prof Tayfun Ozcelik and to see at first hand the impressive research being undertaken at Bilkent Univerity. I was also able to visit Hacettepe Children's Hospital and the Medical Genetics Department which is offering excellent clinical and laboratory services and research comparable to those at other major centres in Europe. To learn that all these academic and healthcare initiatives (and so much more) were as the result of the vision of one man, Prof. Dr. İhsan Doğramacı, was astounding. On behalf of the ESHG I would like to offer condolences to the family and colleagues of Prof. Dr. İhsan Doğramacı.

Prof. Karen B. Avraham (Department of Human Molecular Genetics and Biochemistry Sackler School of Medicine Tel Aviv University) 2010-03-12 00:15:39
I was deeply saddened to hear about Prof Ihsan Dogramaci's death. Having spent only a short time in Ankara, I was nevertheless able to see what an impact and motivating force he was for Bilkent community and Turkey as a whole.

Professor Andre MEGARBANE MD, PhD (Université Saint Joseph Campus des Sciences Médicales Unité de génétique médicale) 2010-03-11 13:32:43
I have just heard about the recent passing away of Pr. Ihsan Dogramaci. This grieved me a lot. Although I never met him, when we saw in Ankara last year the movie of his life I was very touched by all his actions and achievements.

Words look so meaningless given these circumstences, but still, i would like to assure you that you, the Bilken University, and his family live in my thoughts.

Believe in my sincere sympathy, in these sad moments more than ever.
Please accept my condolences.

Wholeheartedly

Andre

SAYIN DALKIRAN (Öğretim Üyesi (Prof. Dr.)) 2010-03-11 11:36:17
Merhum Prof. Dr. İhsan DOĞRAMACI Bey hocama çalışmalarından ve Vatanımıza ve Milletimize eserleri ile çok şey kazandırdığından dolayı hep muhabbetle bakmış, onun gibi bilim adamlarımızın sayısının artmasını hep arzu etmiş ve sırf bu sevgimden dolayı cenazesinde bulunmuş biriyim. Yüce Yaratıcı ona rahmet etsin, nur içinde yatsın, Sevgili Peygamberimizin şefaatine nail etsin der, eşi, ailesi ve tüm sevdiklerine baş sağlığı dilerim.
Prof. Dr. Sayın DALKIRAN

M.Erkan Demirelli (Elektronik ve Haberleşme Mühendisi) 2010-03-11 00:15:13
Yakından tanımak fırsatı bulduğumuz Sn.Prof.Dr.İhsan Doğramacı' nın kurduğu Bilkent Üniversitesi bünyesinde yer alan Müzik Hazırlık İlköğretim Okulu ve Lisesi' nde aldığı eğitim, oğlum Piyanist Mertol Demirelli' nin gelişiminde çok önemli bir yer tutmaktadır. Kendisine müteşekkiriz.

Ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyor anısı önünde saygıyla eğiliyoruz.

<< | < ( 1 / 238 ) > >>
# messages / toplam mesaj: 2378