David Davenport Taziye Defteri

Register of Condolences

 

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde öğretim üyesi olan değerli hocamız Dr. David Davenport’u 16 Şubat 2021 Salı günü kaybettik. David Hocamız 35 yıl boyunca üniversitemize ve öğrencilerine yaptığı eşsiz katkılarıyla kalbimizde yaşayacak. Kendisini her zaman en güzel anılarla hatırlayacak ve özleyeceğiz. Ailesine, sevenlerine, öğrencilerine, çalışma arkadaşlarına ve Bilkent camiasına en derin başsağlığı dileklerimizi sunarız.

Davenport 1987'den beri Bilkent Üniversitesi öğretim üyesi olarak çalışıyordu.

Duygularınızı burada paylaşabilirsiniz.

BiyografisiDr. David Davenport, a beloved faculty member in the Computer Engineering department, has passed away on Tuesday, February 16, 2021. He will always be remembered and missed with his profound contributions to our university and students for 35 years. We extend our deepest and heartfelt condolences to his family and loved ones, students, colleagues, and the entire Bilkent University community. 

You can offer your condolences here.

His Biography

Registered Condolences  /  Kayıtlı TaziyelerKunduz Efronova (Front End Developer) 2021-02-22 11:40:38
Professor Davenport was the first teacher of many CS students in Bilkent. As we moved on with courses and graduated we did not realize back then what an impact David hoca had on us as our first programming teacher. Gone so soon, he will always be missed by all of his students who are now around the world doing great things!

Asım Güneş Üstünalp (Undergrad CS Student) 2021-02-22 08:59:40
I took the CS101 and CS102 courses from him when I was an EE student. I really enjoyed his lectures and that convinced me to change my major to CS. He was a great teacher. His insistance on good practices made those unforgettable, which is very helpful. I felt really sorry when I heard that he passed away. May he rest in peace.

Gökberk Keskinkılıç (Computer Engineering Student) 2021-02-21 23:22:52
He said "Programming is easy, everyone can do it. Engineering software is not..." in our first class.
Forgetting him is impossible, nobody can ever do it.

Tijen-Necmi Akşit (Öğretim Üyesi) 2021-02-21 15:27:38
David’in ani kaybı hepimizi çok üzdü. Kendisi çok sevilen, insan canlısı ve sevecen bir kişi idi. Bilkent camiasında yeri hiç bir zaman dolmayacaktır. Başta değerli eşi Güneş Hoca ve sevgili kızı Derya olmaz üzere tüm sevenlerine ve Bilkent camiasına sonuz sabır ve başsağlığı diliyoruz. Işıklarda uyusun.
Tijen-Necmi Akşit

Ahmet Ufuk Benli (CEO Gaming) 2021-02-21 12:02:08
David Davenport taught me the fundamentals of computer science. I have learned the core principles which i built all my career on top from him. I always will remember him and I am very glad that i had the honor to be his student. Rest in peace.

Aslı ÖZGEN (Türk Telekom Kd Uzman) 2021-02-21 02:08:52
Hoşçakalın Hocam, yazılım nedir, programlama dili de ne demektir.Ben sizinle öğrendim 2005'te öğrencinizdim. Sizi de roboyu da çok sevdim. İyi bir akademisyen, iyi bir eş, iyi bir babaydınız ve bize hepsinin iyi bir insan olmak demek olduğunu hissettirdiniz. Naif bir insan olmanın, nazik ve iyi kapli olmanın en güzel örneklerinden biriydiniz. Işıklar , huzurlar içinde uyuyun... Sonsuz saygılarımla,

Arda İçöz (Bilgisayar Mühendisliği Öğrenci) 2021-02-21 00:28:03
1. sınıfta verdiği dersleri ile okula yeni gelen bizleri karşılayan sevecen mi sevecen hocaydı. Daimi güleryüzlülüğü ile bizlerin sonsuz sevgisini kazandı. Aldığımız notlardan çok ne öğrendiğimizle ve nasıl bir birey olduğumuzla ilgilenirdi. Bölüm öğrencileri olarak kendisine çok şey borçluyuz. Huzur içinde uyusun, mekanı cennet olsun.

İpek Sözen (Instructor) 2021-02-20 19:02:01
David hocayi her zaman güleryüzü ve pozitif bir etki yaratan enerjik görüntüsü ile hatirlayacagim. Onun kaybi hepimiz icin sok oldu. Nur icinde uyusun. Ailesine sabirlar diliyorum. Hepimizin basi sağ olsun.

Timothy Haystead (Professor of Pharmacology and Cancer Biology) 2021-02-20 18:51:08
David was my cousin. I find it very moving to hear how he impacted so many lives as a fellow academic. I always admired how he followed his heart both professionally and personally and built a life many hundreds of miles from home. That takes real courage. My thoughts go out to his dear wife and daughter. Thanks you everyone for the kind comments about David.
Tim Haystead.

Kaan Yüksel (Undergraduate Student) 2021-02-20 18:15:42
Ne desem bilemiyorum. 35 yıl boyunca birbirinden parlak binlerce öğrenciye hem büyüklük hemde öğretmenlik yapmış saygı değer hocamızı kaybettik. Kodlama becerisini biz istemesek dahi bize zorla öğrettiği için kendisine sonsuz teşekkürlerimi sunarım huzur içinde uyur inşallah. Kaybımız büyük...

<< < ( 3 / 26 ) > >>
# messages / toplam mesaj: 254