David Davenport Taziye Defteri

Register of Condolences

 

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde öğretim üyesi olan değerli hocamız Dr. David Davenport’u 16 Şubat 2021 Salı günü kaybettik. David Hocamız 35 yıl boyunca üniversitemize ve öğrencilerine yaptığı eşsiz katkılarıyla kalbimizde yaşayacak. Kendisini her zaman en güzel anılarla hatırlayacak ve özleyeceğiz. Ailesine, sevenlerine, öğrencilerine, çalışma arkadaşlarına ve Bilkent camiasına en derin başsağlığı dileklerimizi sunarız.

Davenport 1987'den beri Bilkent Üniversitesi öğretim üyesi olarak çalışıyordu.

Duygularınızı burada paylaşabilirsiniz.

BiyografisiDr. David Davenport, a beloved faculty member in the Computer Engineering department, has passed away on Tuesday, February 16, 2021. He will always be remembered and missed with his profound contributions to our university and students for 35 years. We extend our deepest and heartfelt condolences to his family and loved ones, students, colleagues, and the entire Bilkent University community. 

You can offer your condolences here.

His Biography

Registered Condolences  /  Kayıtlı TaziyelerCan Uğur Ayfer (Mühendis) 2021-02-17 23:47:57
David ile çok uzun yıllardır, Bilkent Üniversitesi'nin ilk eğitime başladığı yıllardan beri tanışıyorum. Son günlerde ise üniversitenin BETS ekibinde birlikte çalışıyorduk. Bilkent Üniversitesi'nin Moodle yazılımın yaygın olarak kullanılmasındaki gönüllü katkıları ölçülemez boyutlarda oldu. İşin acı tarafı, iki gün öncesine kadar da öyleydi.

Bir anda gitti "Devil's Advocate" (şeytanın avukatı) arkadaşımız. Kendi yüzüne karşı da öyle hitap ederdik. Moodle vs. gibi uzaktan eğitim ve eğitime teknoloji desteği konularında hep yeni fikirlerimizin neden çalışmayacağını, neden işe yaramayacağını anlatır, o fikirlerin düzeltilmesini ve olgunlaştırılmasını sağlardı. Ve sonunda, onun sayesinde fikirler işe yarardı.

Öğrencilerine, eğitime adanmış bir 35 yıl böylece bitti. Ama o kadar çok insan yetiştirdi ki. Bıraktığı bayrağı taşıyan genç öğrencileri var şimdi aramızda "hoca" olarak görev yapan.

Başardın David! Güle güle git...

Mert BIÇAKÇI (Bilgisayar Mühendisi) 2021-02-17 23:32:55
Çok beyefendi, saygıdeğer bir insandı. Binlerce öğrencisi dünyanın dört bir yanında onun öğrettikleriyle mesleklerini yapıyorlar. Allah rahmet eylesin. Ailesinin başı sağolsun.

Nihan Bicakçı 2021-02-17 23:30:19
David Hocamız'a Allah'tan rahmet, başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine sabırlar diliyoruz. Işığı bol olsun...
Nihan & Mert Bıçakçı

İbrahim Körpeoğlu (Öğretim Üyesi) 2021-02-17 22:49:08
David Hocamızı ani ve zamansız kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Başımız sağolsun. 35 yıldır bölümümüzün değerli ve sevilen bir üyesi olan David Hoca’nın tüm mezunlarımızda ve öğrencilerimizde emeği var. Yardımsever, ilgili, çok sevilen bir hoca ve aynı zamanda çok sevilen bir insandı. Anılarıyla ve bizlere öğrettikleri ile daima kalbimizde yaşayacak. Ruhun şad olsun sevgili David Hocam.

<< < ( 26 / 26 ) > | >>
# messages / toplam mesaj: 254