Ayser Doğramacı Taziye Defteri

Register of Condolences

Üniversitemizin kurucusu merhum Prof. İhsan Doğramacı’nın eşi, Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Ali Doğramacı’nın annesi Ayser Doğramacı Hanımefendi 10 Kasım 2018 Cumartesi günü vefat etmiştir. Ailesine ve tüm Bilkent camiasına başsağlığı dileriz. Merhumenin Cenazesi 12 Kasım 2018 Pazartesi günü öğle namazını takiben Doğramacızade Ali Paşa Camiinden kaldırılmış ve Hazireye defnedilmiştir.

Duygularınızı burada paylaşabilirsiniz.Ayser Doğramacı, beloved wife of our founder, Prof. İhsan Doğramacı and mother of Ali Doğramacı, Chairman of the Board of Trustees, passed away on Saturday, November 10, 2018. We wish to extend our condolences to her family and Bilkent community. Funeral services were held on Monday, November 12, 2018, at Dogramacizade Ali Pasa Mosque and burial took place on the premises.

You can offer your condolences here.

Registered Condolences  /  Kayıtlı Taziyeler
ihsan ÜNAL (Memur) 2018-11-13 14:32:32
Ülkemize eğitim sağlık,bilim kültür alanında önemli büyük hizmetler olan Benimde oğlumun içinde bulunduğu (hukuk Fak.Tam burslu) milyonlarca gencin yetişmesini sağlayan Kutül-amare kahramanlarından büyük komutanlarımızın torunlarından Sn. Ayser Doğramacı hanımefendiye Allah’tan rahmet diler, yakınlarına, ve tüm seven tanıdıklarına başsağlığı dileriz.

EROL TAŞKIN (Mühendis) 2018-11-13 14:31:49
Başta eğitim,öğretim,sağlık alanlarında olmak üzere ülkemize kazandırdığı önemli kurumlarla bir çok Türk evladının yetişmesinde katkısı olan rahmet ve saygıyla andığımız bilim adamı , büyük hoca merhum Prof.Dr.İhsan Doğramacı’nın değerli eşi Ayser hanımefendinin vefatından dolayı derin bir üzüntü duymaktayız.Merhumeye Allahtan rahmet, Sevenlerine ve değerli hocamız Sayın Prof.Dr.Ali Doğramacı beyefendiye başsağlığı dileriz.
İLKAY DENİZCİLİK A.Ş. adına
Yön.Kur.Bşk.EROL TAŞKIN

Ahmet BEYATLI (Öğretim Görevlisi) 2018-11-13 13:09:25
Başınız sağolsun, Allah rahmet eğlesin, nur içinde yatsın mekanı cennet olsun.

ABDURRAHMAN KUTLU (TIP ÖĞRETİM ÜYESİ) 2018-11-13 11:55:36
ÜLKEMİZDE KURMUŞ OLDUKLARI GÜZİDE ÜNİVERSİTELERLE; BENİM, EŞİM, ÇOCUKLARIM GİBİ BİNLERCE İNSANIN EN İYİ ŞEKİLDE YETİŞMESİNE VESİLE OLAN DOĞRAMACI AİLESİNİN, BU GÜZEL VE HAYIRLI AİLENİN ACILARINI PAYLAŞIRIZ. ALLAH AYSER HANIMEFENDİYE RAHMET ETSİN,MEKANI CENNET OLSUN. DOĞRAMACI AİLESİNİN BÜTÜN MENSUPLARINA BAŞSAĞLIĞI DİLEKLERİMİZİ SUNAR, SABIR VE SAĞLIKLAR DİLERİZ.

Arwa doghramaci (Civil engineer) 2018-11-13 11:53:44
Basiniz sagolsun mekani cennet olsun inshallah

Elif Şen (Öğretim Görevlisi) 2018-11-13 11:32:34
Ayser hanımefendiyle ve eşi merhum "Hocabey" İhsan Doğramacıyla annem merhum Ayşe Baysal vasıtasıyla şahsen de tanışmış olmaktan hep mutluluk duydum. Annem her zaman Ayser hanımın Hocabey'in yaptıklarına nasıl destek olduğunu ve mükemmel bir eş ve anne olmasının yanısıra gerçekten çok mutlu ve olumlu bir kişilik olduğundan bahsederdi.
Kendisini Hocabey'in vefatından sonra ileri yaşına ve rahatsızlığına rağmen Bilkent Centerde arkadaşlarıyla buluşup kahve içmesi ve sohbetleriyle görürdüm. Ve bu beni öylesine mutlu ederdi ki. Hiç hayattan kopmayan bir insan derdim hep.
Nur içinde yatsın.
Kurdukları Hacettepe Üniversitesinde ve Bilkent Üniversitesinde eğitim gördüm; tüm çalışma hayatım da Bilkent Üniversitesinde geçti. Şimdi oğlum onların harika vizyonuyla kurulmuş Özel Bilkent Okullarında okuyor. İyi ki vardınız... Sizlere layık olmaya çalışacağız.
Saygılarımla

Dr.Ali Kemal ARKUN (Peyzaj Yüksek Mimarı ve Kentsel Tasarımcı) 2018-11-13 11:11:40
Tıp ve Yükseköğretim camiasının büyük Hocası merhum
Prof. Dr. İhsan Doğramacı'nın kıymetli eşi Ayser Doğramacı'ya
Allah'tan rahmet, sayın Prof.Dr. Ali Doğramacı Hocamıza ve değerli Doğramacı ailesine, tüm yakınlarına ve Bilkent camiasına başsağlığı dilerim.

Dr.Ali Kemal ARKUN
Peyzaj Yüksek Mimarı ve Kentsel Tasarımcı
alikemalarkun@yahoo.com

BÜ İKM Çalışanları (BÜ İKM Çalışanları) 2018-11-13 10:31:18
Ülkemize sağlık, eğitim, bilim ve sanat alanında önemli kurumlar kazandıran, milyonlarca gencin hayatına dokunan, her zaman övgü ve minnetle anılacak olan bir ailenin annesi Sn. Ayser Doğramacı hanımefendiye Allah’tan rahmet diler, ailesine ve yakınlarına, onu gönülden seven tanıdıklarına başsağlığı ve sabırlar dileriz.

Bilkent Üniversitesi İnsan Kaynakları Müdürlüğü Çalışanları

Mehmet Ali Kılınç (Midb Birim Amiri) 2018-11-13 10:12:47
Adını her zaman saygı ve sevgiyle anacağımız Rahmetli İhsan Doğramacı hocamızın, saygı değer eşi Ayser Doğramacı hanım efendiye Allahtan Rahmet kalanlara da uzun ömürler vermesini diliyorum.
Saygı ve sevgilerimle.
Mehmet Ali Kılınç
MİDB

Bushra Shakir Almallakhalaf (Spouse io Iraqi Ambassador to Turkye) 2018-11-13 10:12:21
نيابة عن السفير د حسين محمود الخطيب وإصالة عن نفسي أتقدم بأحر التعازي والمواساة لعائلة الفقيدة داعيةً الله لها بالرحمة والمغفرة ولأولادها وكل أرحامها بالصبر والسلوان ، إنَّا لله وإنا إليهراجعون.
بشرى الملا خلف
حرم سفير جمهورية العراق في تركيا

<< < ( 5 / 23 ) > >>
# messages / toplam mesaj: 222